Лист з Європейського гуманітарного університету

Європейський гуманітарний університет (Вільнюс) поділяє демократичні цінності та категорично виступає проти насильницького військового вторгнення Російської Федерації в суверенну державу Україна.

У зв’язку з бойовими діями, які тривають на території України вже 6-й день, українська молодь втратила можливість отримати освіту на невизначений термін.

Будучи університетом у вигнанні протягом 18 років, який неодноразово приймав білоруських студентів та науковців, які постраждали від авторитарного режиму після кількох хвиль репресій у Білорусі, Європейський гуманітарний університет у Вільнюсі готовий прийняти та надати підтримку студентам та науковцям, які постраждали від війни, яку Росія розпочала в Україні.

Ми пропонуємо наступні форми підтримки:

  • Використання платформ ЄГУ для продовження навчального процесу українських ЗВО в онлайн- та офлайн-форматах;
  • Тимчасове переселення студентів на період бойових дій до Литви;
  • Допомога науковцям та викладачам, що знаходяться у зоні ризику;
  • Допомога з транспортуванням з інших країн ЄС, які стали їх тимчасовим притулком, до Вільнюса, Литви;
  • Допомога в адаптації, оформленні документів в Литві;
  • Гуртожитки для студентів (за запитом);
  • Психологічна підтримка.

Станом на сьогодні в ЄГУ навчаються 12 студентів з України, ЄГУ співпрацює з 5 українськими університетами, кілька українців викладають в ЄГУ.

Керівництво ЄГУ веде переговори з міжнародними фондами щодо отримання додаткового фінансування для студентів та науковців з України, а також закликає представників бізнесу, партнерів, донорів університету надати додаткову підтримку студентам та науковцям, які постраждали внаслідок військової агресії Російської Федерації в Україні.

Для отримання детальної інформації звертайтеся на адресу This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

© 2024 Borys Grinchenko Kyiv Metropolitan University