Міжнародна Програма підтримки вищої освіти (HESP), започаткована Open Society Foundations, запрошує студентів Грузії й України надати проектні пропозиції у межах програми «Student Initiatives».
Мета програми «Student Initiatives» (SІ) – розширити можливості студентів вирішувати питання, пов’язані з системними змінами у вищій освіті. SІ підтримує залучення студентів до демократизації освітнього процесу та до створення транснаціональних альянсів студентів Південно-Східної Європи та колишнього Радянського Союзу.
І. Студентська солідарність проти дискримінації й за доступ до вищої освіти
У цю секцію слід подавати проектні пропозиції, які вивчатимуть наявну практику ізоляції від освіти та переконуватимуть у необхідності доступу до неї всіх людей – незалежно від ознак статі, раси, етнічної приналежності, інвалідності, релігії та сексуальної орієнтації.
Ми очікуємо пропозицій від студентських організацій, які мають комплексний підхід до обмежувальних практик ізоляції, дискримінації, приниження й ненависті та які виступають за доступ і залучення ізольованих груп. Особливо нас цікавлять пропозиції, які охоплюють два чи більше виміри ізоляції, роблячи акцент на розвитку солідарності між і з дискримінованими групами.
Проектні пропозиції мають містити такі елементи:
- просвітницький (підвищення поінформованості);
- дослідницький (поглиблене вивчення поточної ситуації);
- пропагандистський (переконування задля відкриття доступу до університетів для ізольованих і недостатньо представлених груп за допомогою культурних, програмних і законодавчих змін).
II. Розгляд реформ вищої освіти та якості вищої освіти
Проектні пропозиції в цю секцію можуть подавати студентські організації. Такі пропозиції мають аналізувати реформи вищої освіти на національному рівні та вивчати їх можливості й обмеження зі студентського погляду. Проекти має бути сконцентровано на проблемних областях, пов’язаних із потребами й очікуваннями студентів: що саме студенти вважають реформами в таких сферах, як студентська свобода вибору, рівний доступ, прозорість, мобільність студентів, студентське управління, орієнтація освіти на студента тощо.
Проектні пропозиції мають містити такі елементи:
- просвітницький;
- дослідницький;
- пропагандистський.
III. Студенти проти корупції
Місцеві студентські групи й організації можуть подавати в цю секцію пропозиції невеликих проектів, що спрямовані на боротьбу з корупцією у вищій освіті. Нас цікавлять проектні пропозиції, що досліджують будь-який різновид корупційних практик, – від нечесності студентів, низької якості й невідповідності навчальних курсів до зловживань адміністративною владою, непрозорості функціонування університету й корупції в наданні послуг для студентів, як, наприклад, розподіл місць у гуртожитках. Ми також очікуємо пропозицій, які стосуються можливих маніпуляцій структурами студентського самоврядування з політичною, економічною чи іншою метою.
Проектні пропозиції мають містити такі елементи:
- підвищення обізнаності;
- інформаційно-пропагандистський.
Усі проектні пропозиції мають відповідати таким вимогам:
- авторами та виконавцями повинні бути студенти бакалаврату;
- подають і реалізують пропозиції чинні студентські організації. n
Проектні пропозиції можуть стосуватися як підготовки, так і реалізації запропонованих ініціатив. Максимальна тривалість проекту – 12 місяців.
Проектні пропозиції мають містити заповнену інформаційну анкету, докладний опис ідеї проекту та запланованих заходів, терміни проведення проектних заходів, очікувані результати проекту, короткий опис студентської організації(й), резюме лідера(ів) проекту та детальний бюджет проекту в доларах США чи євро.
Повну проектну пропозицію слід надати в електронному вигляді на адресу This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. не пізніше 28 лютого 2011 року.
Проекти відбиратиме міжнародний експертний комітет. Результати відбору буде оголошено в березні 2011 року. (Якщо будуть потрібні незначні зміни, заявникам можуть запропонувати оновити проектні пропозиції).
Можливий початок проектів: квітень / травень 2011 року.
Контакти: Ms. Krisztina Szeberin, Program Coordinator, Higher Education Support Program, Open Society Institute - Budapest, Phone: (+36 1) 882-3850, Fax: (+36 1) 882-3112, E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., Website: http://www.soros.org/initiatives/hesp